Комісія з питань працевлаштування

Є кілька варіантів роботи для студентів в період навчання в залежності від того, що від неї ви чекаєте. Хід життя змінюється, студенти стають все більш амбітними. Тепер вже під час процесу навчання вони намагаються застосувати себе в різних структурах, починають будувати кар'єру еже на другому, третьому курсі. Крім цього існує ще одна причина того, що вони починають своє трудове життя ще під час навчання - бажання бути фінансово незалежним.

Виділяється кілька можливостей роботи для студентів ВНЗ в залежності від того, що від роботи ви очікуєте:

  • Ви точно визначили, що вам треба від цього життя, чітко знаєте в якій сфері, структурі хотіли б працювати. Для вас бажання почати працювати під час навчання у вищому навчальному закладі - це бонус в житті, що дозволяє після закінчення вузу піти вперед в порівнянні з однолітками в питанні працевлаштування. Природно має значення сфера, в якій ви хочете працювати, якщо це сфера інформаційних технологій, то знайти роботу студенту на неповний день програмістом, web-дизайнером, системним адміністратором не складе великих труднощів. Фірми практикують безпосередньо виходити на вузи і розміщують дані про вільні вакансії, крім цього, не проблема влаштуватися на роботу до свого наукового керівника, у якого ви робите курсові роботи і на додачу до того, що ви знаходите роботу, у вас буде можливість поєднувати її з вашої науковою темою. В інших сферах все дещо складніше, досить таки нечасто пропонується робота для студентів на неповний день.
  • Якщо ви плануєте працювати сфері психології, управління персоналом, тобто варіант влаштуватися стажером в відділ кадрів і здійснювати непростий процес ресечінга - аналіз резюме, спілкування з кандидатами і т.д., зате в майбутньому у вас буде можливість стати повноцінним рекрутером, консультантом, HR -експерт. Крім того, якщо вас цікавить роль психології в економіці, маркетингу, є дещо - що відповідне - влаштуватися в маркетингову компанію, що виконує різні дослідження, фокус-групи (групові опитування для визначення громадської думки щодо чи іншого продукту). Позиції, пропоновані студентам - інтерв'юери, оператори баз даних, спостерігачі і т.д. Оплата залежить від посади, або постійна місячна зарплата, наприклад, у операторів, вона відрядна, тобто працівникові виплачують за кількість оброблених резюме, проведених опитувань і т.д. У сфері страхування студент може стати страховим агентом. Само собою, це непроста робота, тому, що успіх залежить від вашого вміння впливати на людей і знаходити нових клієнтів, але тим, хто бачить в собі потенціал в сфері торгівлі, є можливість пристойно заробити і вникнути в тонкощі цього ремесла. В адміністративній сфері можна влаштуватися секретарем, менеджером, секретарем на ресепшн, найчастіше солідні фірми пропонують подібну роботу на половину дня.
  • Для тих студентів, хто прагне після закінчення вузу працювати у великих західних компаніях в сфері маркетингу, економіки, фінансів, є варіанти літніх або зимових стажувань. Під час яких стажист робить повноцінну роботу в відділі компанії, отримує зарплату, а в наслідку має можливість по закінченню стажування потрапити до кадрового резерву компанії, тобто продовжити там роботу після отримання диплома. Вам потрібна робота на короткий термін. Якщо ви ще не усвідомлюєте, що вас приваблює, але вже хотілося б з чогось почати, до того ж заробити гроші, є великий вибір тимчасових позицій. Це кур'єри, промоутери (працівники, що демонструють в магазинах певні товари, оплата за часом), розклеювачі оголошень і рознощики газет. У період виборів завжди попрацювати зі збору підписів або побути агітатором. Якщо вам подобається спілкуватися з людьми і ви відчуваєте в собі сили робити це постійно, то можна влаштуватися офіціантом - в такі торгові мережі, як Макдональдс завжди може влаштуватися студент. Графік там гнучкий, є можливість поєднувати з навчанням. В телекомунікації можна попрацювати оператором в служби абонентської підтримки, хоча студенти, природно, приймаються туди в останню чергу через те, що вони самі працюють там недовго, а це теж зайві складності для компанії. Де відшукати роботу студентам на постійні або тимчасові позиції? По-перше, на різних ярмарках вакансій і днях кар'єри, де організації представляють свої стенди і пропонують конкретні посади. По-друге, друковані видання, в цих виданнях також іноді можна відшукати студентські вакансії. По - третє, існують консалтингові компанії, які займаються молодіжними вакансіями і крім того, знайомлять студентів всім хитрощам ринку праці та пошуку роботи.

Робота комісії базується на таких напрямках:

  • Тісна співпраця з профбюро факультетів
  • Співпраця з такими організаціями як: Харківський обласний центр зайнятості, Харківський Міський Центр молоді, Молодіжний центр зайнятості, Управління у справах сім'ї та молоді Харківської обласної державної організації
  • Співпраця з різноманітними компаніями: Правексбанк, ПриватБанк, МакДональдс і т.д .
  • Співпраця з консалтинго-рекрутинговими центрами