IX пленум ЦК Профспілки: децентралізація влади та діяльність профспілок

1429885486 324 квітня 2015 року відбувся IX пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

На порядок денний винесено ряд актуальних питань освітньої сфери та профспілкової діяльності, а саме:– робота виборних органів організаційних ланок Профспілки з представництва та захисту трудових прав працівників навчальних закладів в умовах децентралізації повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

– попередні підсумки звітів і виборів в оргланках Профспілки, скликання чергового з’їзду Профспілки, склад робочих груп з підготовки проектів основних документів з’їзду;

– внесення змін у складі ЦК Профспілки.

Засідання вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим. У роботі пленуму взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Основою обговорення стала ґрунтовна доповідь Голови Профспілки щодо роботи Профспілки, її обласних організацій, реагування на виклики та зміни, що відбуваються в усіх сферах суспільно-політичного життя країни.

«Актуальність питання, яке ми сьогодні розглядаємо, продиктована змінами в суспільно-політичному і соціально-економічному житті держави», – наголосив Георгій Труханов. Він також сказав, що фахівці організації на різних рівнях долучаються до фахового громадського обговорення усіх законопроектів та документів, що стосуються освітнього простору.

Аналізуючи ситуацію Георгій Труханов зазначив, що наразі прийнято низку значущих актів та програмних документів, зокрема Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020», Коаліційну угоду, в яких задекларовано проведення реформ заради підвищення добробут і якості життя громадян, забезпечення належного соціального статусу, подальше реформування та розвиток освіти з наближенням до європейських стандартів. Парламентською коаліцію визнано за необхідне ухвалити нові редакції законів «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту» та взято зобов’язання не допустити зменшення оплати праці освітян.

Певною мірою відстояно стипендійне забезпечення для студентів (позиція профспілки знайшла відображення у нормах нового закону «Про вищу освіту), проте, не забезпечено індексацію стипендії.

До обговорення доповіді долучилися колеги із різних куточків України. Так, свої міркування та пропозиції до постанови озвучили колеги з Черкас, Києва, Кіровограда, Луганська.

У своєму слові до освітян Голова ФПУ Григорій Осовий зупинився на векторах сьогодення профспілкового руху та діяльності Федерації у зв’язку з цим. Так, зокрема,він повідомив про зустріч з Прем’єр-міністром України А.П Яценюком у форматі Національної тристоронньої економічно-економічної ради та озвучення тривог трудових колективів щодо погіршення умов життя та праці, звуження соціальних гарантій.

Після тривалого обговорення проект постанови пленуму було затверджено, а прийняті рішення взято до виконання.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Вы здесь: Home IX пленум ЦК Профспілки: децентралізація влади та діяльність профспілок